Kule turmalinowe
 

KULE PIORACE DO PRANIA - TURMALINOWE, TO ALTERNATYWNA PROPOZYCJA DLA OSÓB O WRAŻLIWEJ SKÓRZE, ALERGIKÓW I OSÓB KTÓRYM ZALEŻY NA EKOLOGICZNYCH ROZWIAZANIACH.

Tradycyjne środki piorące - syntetyczne, takie jak proszki, płyny i płatki do prania , zawierają środki powierzchniowo czynne i fosforany . Te syntetyczne składniki pozostają w tkaninie, pomimo płukania. Dalej pozostają w kontakcie z naszym ciałem, niszcząc z biegiem czasu naturalną warstwę naszej skóry, powodując w konsekwencji różne podrażnienia, wysypki, zmiany alergiczne różnego rodzaju i dyskomfort skóry suchej oraz swędzenie.

W tradycyjnych proszkach związki czynne usuwają brud - fosforany, fosforaty i polikarboksylaty. W kulach piorących kontakt z wodą, powoduje równomierne oddzielanie się minerałów i jonów o ładunku ujemnym, które skutecznie usuwają brud z tkanin. Granulki z turmalinu w kulach Tiande, wytwarzają wysokoenergetyczne fale podczerwone, które pobudzają częstotliwość wibracji wody i tym samym zwiększają moc czyszczenia. Tylko turmalin ma możliwość emitowania, dalekiego promieniowania podczerwonego i charakteryzuje się niespotykanie dużą zawartością jonów ujemnych. To wszystko bez fosforanów, sztucznych barwników, rozjaśniaczy optycznych, kompozycji zapachowych a nawet mydła, zapewniają nam kule Tiande. Prania w kulach , czy raczej z ich zastosowaniem , jest przyjazne dla naszego zdrowia, środowiska i ubrań. Jest również skuteczne i przyjazne dla naszej kieszeni. Turmalin skutecznie usuwa roztocza a nawet pleśń i grzyby z bielizny, czy ubrania, ponieważ ma silne działanie antybakteryjne. Dzięki drugiej kuli ze srebrem - niebieska, neutralizuje alergeny roztocza kurzu i innych pasożytów.

Pranie może być bezpieczne, dzięki zamianie prania chemicznego, na fizyczne, które jest oparte na wykorzystaniu fizycznych, naturalnych możliwości ekosfery. Są to w 100 % naturalne składniki, takie jak:

 • Turmalin

 • Zeolity

 • Rzadkie metale zwiększające przewodnictwo elektryczne wody

 • Srebro koloidalne

TURMALIN - jest minerałem, kamieniem półszlachetnym wielobarwnym kryształem , który należy do grupy krzemianów. Charakteryzuje się wyjątkowo wysokim polem ujemnym , dużą zawartością jonów ujemnych i emituje dalekie promieniowanie podczerwone. Jest minerałem , bardzo rzadkim ,który łatwo elektryzuje. Ma także silne działanie absorpcyjne , przy lekkim podgrzaniu , oczyszcza otoczenie z bakterii , dezodoruje i czyści. Nadaje praniu zapach , który kojarzy się z górskim powietrzem.

ZEOLIT - minerał z gromady krzemianów w postaci kryształków. Są to uwodnione glnko krzemiany sodu i wapnia. Zmiękczają wodę poprzez absorpcję soli wapnia i fosforu. Stosowane są, jako czynnik zmiękczający wodę w kulach piorących.

SREBRO KOLOIDALNE - ma działanie antybakteryjne. Srebro jest naturalnym antybiotykiem, wspomaga dezynfekcję wody i oczyszcza jaz bakterii i drobnoustrojów. Szklanka wody z kranu zawiera około 10 mln bakterii, a ta sama woda wypita w srebrnym kubku, staje się wodą leczniczą. Srebro ma właściwości bakteriobójcze, antywirusowe i przeciw grzybicze. Jeżeli antybiotyk niszczy 6-7 szkodliwych bakterii, to srebro niszczy 650 chorobotwórczych szczepów bakterii, wirusów i grzybów i pleśni. W przeciwieństwie do antybiotyków, srebro nie niszczy dobroczynnej i potrzebnej flory bakteryjnej.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z KUL PIORĄCYCH:

 • Pranie ekosferą, nie niszczy włókien i nie zabiera koloru

 • Neutralizuje alergeny roztoczy, grzybów i pleśni

 • Pierze bez chemii, która często podrażnia i wywołuje zmiany alergiczne

 • Nie wymaga płynów zmiękczających, ponieważ kukle dają efekt miękkości i elastyczności

 • Pierzemy w niskich temperaturach, przez co oszczędzamy na energii

 • Kule wystarczają na 1200 prań, co daje dużą oszczędność na proszkach i płynach

 • Bielizna nie wymaga dodatkowego płukania, przez co oszczędzany na wodzie

 • Pranie za pomocą kul, kosztuje około 20 razy mniej, nie licząc płynu odka mieniającego, niż pranie chemiczne

 • Poco płacić więcej i narażać się na kontakt z chemią

 • Oszczędzamy zdrowie, pieniądze, tkaniny, które się tak szybko nie niszczą i spierają kolory oraz środowisko, którego nie zanieczyszczamy

 • Kule oczyszczają pralkę z kamienia i zapobiegają osadzaniu się kamienia na mechanizmach urządzenia wydłużając żywot pralki i generując oszczędności z racji zakupu środka odkamieniającego 

INNE KULE PIORĄCE

Zwykle zawierają, granulki ceramiczne powstałe w procesie wypalania masy minerałowej. Czyli mają w składzie zeolity – węglan wapnia, węglan sodu . Poza tym w skład tych kul wchodzi żywica epoksydowa. Są tanie, ale bez porównania mniej skuteczne i to pod każdym względem. Nie posiadają w składzie dwóch zasadniczych składników zapewniających praniu, poza ładnym naturalnym zapachem zabezpieczenia antybakteryjnego i pełnej czystości.

 

Kule turmalinowe

Kod produktu: 144301

178,00 zł

Rewolucyjna technologia prania

Środek do ekologicznego i ekonomicznego prania kolorowej bielizny. Ekosfery nie zawierają substancji chemicznych o działaniu drażniącym, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla środowiska przyrodniczego. Ekosfery zastępują nie tylko proszki i żele piorące, ale i płyny do płukania. Są obliczone na 400 prań.

W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się wstępne namaczanie bielizny oraz stosowanie programów prania, które wykorzystują dużą ilość wody. Do prania bardzo zabrudzonej odzieży można dodać środek piorący – w ilości do 1/5 dozy rekomendowanej przez producenta.

Kupując ekosfery, finansujecie Państwo posadzenie jednego drzewa iglastego w ramach akcji charytatywnej as TianDe.

Uwaga! Ekosfery należy wykorzystywać jedynie do prania za pomocą pralek automatycznych (bębnowych).

Środek nie jest przeznaczony do wybielania i wywabiania plam różnego pochodzenia. W przypadku prania odzieży i bielizny koloru białego, ekosfery nie gwarantują efektu wybielenia.
 

zobacz film

tianDe Wrocław 2015   -     Liczba odsłon serwisu: 741235
2 top