Włosy

Pielęgnacja włosów

Jakie by nie były: jasne czy kasztanowe, proste czy kręcone, krótkie czy długie - wło­sy mogą być prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Loki wzbudzają pożądanie. Rozpuszczo­ne, opadające na ramiona długie włosy od wieków symbolizują wrażliwość. Nic dziwne­go, że poeci w chwilach weny twórczej porównują je z tajemniczo mieniącym się złotem czy przelewającym się jedwabiem...
Strzyżemy je, zbieramy, kręcimy, farbujemy na wszystkie kolory tęczy, intensywnie rozczesujemy grzebieniami i szczotkami. Prostujemy kręcone włosy i nakręcamy proste. Rwiemy włosy na głowie, liczymy każdy włos, dzielimy włos na troje, wyrywamy sobie włosy z głowy... A lepiej by było je chronić i dbać o nie.

Zasady pielęgnacji włosów

W prawidłowej pielęgnacji włosów ważną rolę odgrywa oczyszczenie. Wbrew od­wiecznemu mniemaniu, że częste mycie głowy nie jest złe, należy stwierdzić, że trzeba to robić przede wszystkim prawidłowo. Szampony TianDe są stworzone do częstego uży­wania.

Podczas mycia włosów trzeba pamiętać o paru zasadach.

 • Używaj szamponu odpowiedniego do Twojego rodzaju włosów.

 • Nie należy nanosić szamponu na głowę wprost z butelki — trzeba wlać jego nie­wielką ilość na dłoń i dopiero wtedy wetrzeć we włosy.

 • Nie należy pozostawiać szamponu na skórze głowy i włosach przez dłuższy czas.

 • Masować głowę i włosy ostrożnie, dokładnie spłukiwać.

 • Woda, wykorzystywana do mycia, nie powinna być ani zbyt gorąca, ani zbyt zimna.

 • Należy unikać częstego suszenia włosów suszarką.

 • Rozczesywać należy już lekko wyschnięte włosy, korzystając ze szczotki o tępych, zaokrąglonych, rzadkich ząbkach.

 • Nie należy zapominać o obowiązkowym wykorzystaniu dodatkowych kosmety­ków do pielęgnacji włosów - odżywki i maseczki.

Błyszczące i zdrowe włosy to efekt zbalansowanej pracy całego organizmu i prawi­dłowego dbania o niego. Włosy normalne potrzebują regularnego mycia szamponem w miarę zanieczyszcze­nia, oraz użycia balsamowi odżywek. Jeśli włosy mają pewne odstępstwa od normy - są przetłuszczone, suche, łamliwe, cienkie, siwiejące, z łupieżem, potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Rodzaje problemów włosów

Włosy tłuste.
Ci, którzy mają tłustą cerę, z reguły będą mieli też tłuste włosy. Nadak- lywność gruczołów tłuszczowych, produkujących zbyt wiele naturalnych tłuszczy dla wio',ów Jest przyczyną tłustych i nieprzyjemnych włosów. Takie włosy muszą być często mvu>, o ile tłuszcz zbiera dużą ilość brudu i kurzu.

Włosy suche.
Często są łamliwe, szorstkie i połamane na końcach. Aktywność gruczołów łojowych i włosy wyglądają matowo. Takich włosów nie trzeba często myć, ale i u i/yteczne w tym wypadku są masaże skóry głowy i stosowanie maseczek do włosów.

Włosy cienkie.
Takie włosy w ogóle nie mają objętości i trudno jest je ułożyć, wyglą- il.ij.l na słabe i bez życia, są delikatne i łatwo się elektryzują. Do tego mogą być i suche, i tłuste. Cienkie włosy potrzebują delikatnej pielęgnacji. Nie powinno się ich narażać na i/ .tr stylizacje i układanie. Należy stosować delikatne kosmetyki o naturalnym składzie, niiybędne są maseczki i balsamy.

Włosy rzadkie.
Możemy się doszukiwać wielu czynników wpływających na cykl po- nr.iu włosów oraz czasowej bądź stałej ich utraty (alopecja). Wśród nich będzie zażywnie li'k.ustw, chemioterapia, substancje chemiczne, procesy hormonalne i złe odżywianie, 11 u noby tarczycy, ogólne lub miejscowe choroby skóry oraz stres.

Włosy siwiejące.
Istnieją dwie podstawowe przyczyny siwizny. Pierwsza — zmiany powodowane wiekiem w 40-60 roku życia. Druga — nagły i chroniczny stres. I w jed­nym, i w drugim przypadku pojawieniu się siwizny towarzyszy zaniżenie dostaw krwi i ili iui, które odżywiają skórę głowy. Przyczyną wczesnej siwizny jest chroniczny stres. W i l« kcie część włosów wypada, część traci pigmenty, przez to siwieje. Przedwcześnie n u i/i m osiwieć również przez dietę, gdy w organizmie naruszone są funkcje białka. Jed- ii.ik według statystyk około 30% przypadków wczesnej siwizny to przypadki odwracal­ni- Ot zywiście lepiej jest zapobiegać wczesnemu pojawieniu się siwych włosów, dobie- specjalne kosmetyki. i iwarantując swoim włosom prawidłową i regularną pielęgnację za pomocą kosme­tyków TianDe, nie tylko czynisz je pięknymi i zdrowymi, ale chronisz przed negatywnym wpływem środowiska.

Włosy z łupieżem.
Łupież to zbędne łuski ze zrogowaciałych części skóry głowy. Sta­tystyki mówią, że 30% ludności świata ma łupież, a 50% chociażby raz w życiu spotkało się z tym problemem. Jest wiele przyczyn pojawienia się łupieżu. Są to wewnętrzne zaburzenia organizmu: hormonalne, nerwowe, immunologiczne, choroby infekcyjne, skłonności genetyczne, alergia na pożywienie, nieracjonalne żywienie polegające na braku witamin i mikroele­mentów, stres i zmęczenie. Są to również zewnętrzne problemy, takie jak zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, nadmiar lakieru do włosów, żelu, farby, a także zimna chłodna pogoda. Jest jeszcze jedna przyczyna pojawienia się łupieżu — mikroskopijny grzyb. Jest stałym elementem skóry głowy i do czasu nam nie przeszka­dza, ale pod wpływem wielu czynników grzyb natychmiast zaczyna się rozmnażać W ten sposób pojawia się łupież. W walce z grzybem pomogą szampony na bazie specjalnych przeciwgrzybicznych elementów (pirytion cynku, ekstrakt z tybetańskich ziół, imbir itd.).

Zniszczone włosy.
Takie włosy są szorstkie, suche, z łatwością wypadają i łamią się, jaśnieją na słońcu, a końcówki włosów są połamane.

Najczęstszymi przyczynami zniszczonych włosów są:

 • wpływ promieni słonecznych, ciepła, zanieczyszczenia,

 • zbyt częste rozczesywanie lub mycie,

 • nadużywanie suszarki (szczególnie negatywny wpływ ma na suche włosy),

 • traktowanie włosów w sposób mało delikatny i nieostrożny,

 • zbyt częste farbowanie (szczególnie rozjaśnianie włosów) lub układanie włosów,

 • nieprofesjonalne farbowanie,

 • chemia lub prostowanie włosów,

 • wpływ chlorowanej wody na basenie.

Pod wpływem wyżej wymienionych czynników komórki górnej warstwy skórnej za­czynają tracić na objętości. Powierzchnia włosa staje się niejednorodna, pojawiają się na niej mikroskopijne zgrubienia. Włosy z łatwością się plączą, tracą blask i siłę. Końcówki są połamane. Takie włosy uznawane są za niezdrowe. W tym wypadku należy korzystać ze specjalistycznych leczniczo-profilaktycznych kosmetyków do pielęgnacji, a także prze­prowadzić intensywne odżywcze procedury za pomocą balsamów i masek.

Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji włosów są połączone w jednej linii.

Master Herb to linia intensywnych leczniczo-profitaktycznych szamponów i bal­samów. Wyjątkowy roślinny skład kosmetyków, połączony z terapeutycznym działaniem, widoczne efekty. Wzmacniają się cebulki włosów, zmniejsza się ich wypadanie, zanika łupież i odnawia się kolor włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów TianDe z ekstraktem żeń-szenia, Linji Yixuan, show Wu i stworzone specjalnie dla mieszkańców dużych miejscowości, ze względu na stałe zanieczyszczenia wywołane przez stres. Włosy te potrzebują dodatkowej ochrony i odżywiania.

Linia Aloe Rich wzbogaca skórę głowy i włosy minerałami, gwarantuje także ochrone przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Linia Fruit Energy daje włosom dawkę energii owocowej, chroni przed pojawieniem się łupieżu.

Linia Bio Rehab na bazie kompleksu tybetańskich ziół odnawia osłabione i uszko- il/< me mieszki włosowe, stymuluje porost nowych włosów, zapobiega dalszemu ich wy­lataniu.

tianDe Wrocław 2015   -     Liczba odsłon serwisu: 741254
2 top